• אין מוצרים בעגלה.

קורס תשתית: ערים חכמות מתקדמות בצעדי ענק מעולם של סרטי מדע בדיוני אל תוך המציאות היום-יומים. צגים של מהירות הנסיעה לכל נהג, מכוניות אוטומטיות, תשתית דיגיטאלית של תחבורה ציבורית עירונית, אפלקציות ששולטות על רוב שירותים עירוניים והרשימה עוד ארוכה. יחד עם אין ספור יתרונות שמביאות את הקידמה והטכנולוגיה, הנושא של חיבור של המערכות הדיגיטאליות, התמודדות והצלחות של הגורמים המטפלים במערכות, שרידות המערכות והשימושיות שלהן לאורך זמן, הנן הסוגיות שמדירות שינה מעיינם של הגורמים המטפלים ושל מקבלי החהלטות. תוכנית לימודים בנושא של אבטחת מידע וסייבר בערים חכמות שמה לה למטרה להביא את הבעיות ואת הפתרונות של הקהילה המקצועית הבינלאומית היישר לפתחם של גורמים עירוניים בישראל, להעשיר את הידע ואת הכלים, ולהיות תוכנית נושאת הדגל של שיתוף פעולה בינלאומי בישראל. התוכנית הנה תוכנית בינלאומית בשיתוף המוסדות שמובילים את הנושא של הדרכות בתחום של ערים חכמות בעולם.

הקורס מאפשר צבירת נקודות במסלול – סייבר בערים חכמות

העתיד כבר כאן:

תוכנית סייבר בערים חכמות

מכון IDMAP מציע לך הזדמנות אמיתית ופורצת דרך לעלות שלב ולהצטרף לתוכנית יוצאת דופן המשלבת בין טכנולוגיה מתקדמת, אבטחת מידע, אנשים, ואתגרים מרתקים.

השאירו פרטים לקבלת מידע נוסף על הקורס:

אשמח לקבל פרטים נוספים!

📷

התוכנית בת 112 שעות אקדמיות – חוויתיות, מקצועיות, ומעניינות, שבסופם תקבלו תעודה מקצועית והכשרה בתחום הערים החכמות. מקצוע מבוקש וחדשני בו תוכלו לעבוד בארץ ובעולם ובכל עיר שעוברת לניהול חכם ומשלבת יותר ויותר טכנולוגיות בתפעול היום יומי.

תוכנית תעודה

 • נקודות זכות: 6 נקודות להמשך לימודים של קורסי המכון
 • קהל יעד: ציבור כללי, עובדי רשויות מקומיות, משפטנים, סטודנטים
 • גיל:  18 +
 • דרישות קדם: אין
 • מספר שבועות: 6 שבועות
 • סה"כ שעות לימוד: 160 ש"ל אקדמיות

מה תקבלו בתוכנית סייבר בערים חכמות?

מקצוע מבוקש והזדמנות לקריירה מבטיחה

כיום יותר ויותר משרות

דורשות רקע וידע בטכנולוגיות מתקדמות,

ונוצרים תחומי התמחות חדשים

לימודי און ליין משותפים בקהילה חכמה

תכירו אנשים מעניינים

ותיחשפו יחד למחקרים, ידע מקצועי,  והרצאות מרתקות

תעודת הסמכה

עמידה בתנאי הלימוד והציון הסופי

מזכה בתעודת בוגר תוכנית אבטחת מידע וסייבר

בערים חכמות מטעם IDmap Institute

תמיכה מקוונת 24/7

אתר לימודי הזמין לכם בכל שעה בכל מקום

מתחילת ההרצאה הראשונה

ועד סיום התכנית.

תוכנית סייבר בערים חכמות – המקצוע של המאה ה21?

על פי עיתון " The Marker “:

"יותר מ–60% מאוכלוסיית העולם מתגוררת כיום במרחב העירוני, ועל פי תחזיות מומחים בתחום התכנון העירוני והטכנולוגי, ב–2050 שיעור העירוניים הגלובלי יטפס ליותר מ–70%. כדי להתמודד עם עתיד שכזה, השלטון המקומי והמרכזי במדינות עירוניות יהיה חייב להטמיע מדיניות חדשנית ולאמץ טכנולוגיות פורצות דרך כדי ליצור ערים חכמות”.

התפתחות זו טומנת בחובה לא רק הזדמנות לשיפור תהליכים במרחב העירוני, אלא גם צורך בלימוד והדרכה של התחום.

למי התוכנית מתאימה?

 • אנשי המגזר העירוני
 • משפטנים
 • עובדי המגזר הציבורי והמגזר השלישי
 • יזמים
 • סטודנטים
 • אנשים המעוניינים בהסבה מקצועית
 • אנשים שרוצים לרכוש מקצוע מבוקש והזדמנות לקריירה מבטיחה.

איפה, כמה, ומתי?

מיקום היקף לימודים פתיחת הקורס    מפגשים מקוונים      8 שבועות וסה"כ 112 ש' 11.11

ההשקעה שלך בתוכנית היא רק 4900 ₪ בלבד

התוכנית פתוחה לרישום קבוצתי עבור חברות וארגונים.

למידע נוסף ותיאום פגישה יש ליצור קשר בטלפון 03-3720127

למידע נוסף מילאו פרטים

מה הן מטרות התוכנית:

תוכנית הלימודים בנושא אבטחת מידע וסייבר בערים חכמות שמה לה למטרה, להקנות ולהביא את הידע, הכלים המעשיים ואת הפתרונות של הקהילה המקצועית הבינלאומית היישר לפתחם של גורמים עירוניים בישראל.

כמו כן מטרת הקורס להכשיר אנשי מקצוע שיוכלו להשתלב ברמה המעשית בתחום אבטחת מידע וסייבר בערים חכמות ולהיות חלק משיתוף פעולה בינלאומי בישראל. התוכנית דוגלת במתן דוגמאות של פתרונות מעשיים שהוכיחו את עצמם בעולם וניתוח של פתרונות שכשלו תוך כדי הבנת הגורמים שהביאו לכישלונם.

התוכנית הנה תוכנית דינמית שמתעדכנת לעיתים קרובות, וזאת על מנת לענות על הצרכים של התחום החדש.

אופי הלימודים בתוכנית

נושא לימוד שבוע לימוד   בחינת ידע שבוע ראשון   מפגש מבוא והכוונה מקוון שבוע שני   מקרי בוחן לערים חכמות בעולם שבוע שלישי   ארכיטקטורת תקשות בעיר חכמה שבוע רביעי   וקטורים של תקיפות בערים חכמות שבוע חמישי   הדרכה וקבלת החלטות אלגוריתמאית שבוע שישי   סכנות דליפה ובעיות הפרטיות שבוע שביעי   מדדים ומתודולוגיה של עיר חכמה שבוע שמיני   עתיד ופיתוחים טכנולוגיים שבוע תשיעי   מבחן/מטלה מסכמת של הקורס שבוע עשירי

הלמידה בתוכנית מבוססת על מערך היקפי של למידה מודרכת ועצמאית

באמצעות הפלטפורמה של IDMAP.

התוכנית מתחילה מיום היכרות ומבוא ובו מרצי ומומחי הקורס מסבירים את התחום, מדריכים באופן אישי לשימוש במערכת הלמידה.

לאחר יום היכרות, הלומדים עוברים ללמידה של הקבוצה באינטרנט. הלמידה לפי לוח קבוע מראש, אך אפשר ללמוד כל שיעור במועד שנח בשבוע של השיעור ואף לחזור על השיעור.

בחינת ידע וסיום הקורס: הלומדים יכולים לבחור מטלה סופית:

א. פרויקט אישי מלווה; ב. מבחן סופי

ציון המעבר: ציון מעל 60 מקנה זכות לתג הקורס

ציון התעודה: ציון מעל 70 מקנה זכות לתעודת גמר של הקורס

ראה טבלה לגבי חלוקת ההרצאות לפי שבועות

לקבלת הסילבוס המלא השאיר/י פרטים

צוות המרצים של ההתוכנית

ד"ר מרינה שורר – מנהלת הקורס

📷

מנחה סדנאות של סייבר בערים חכמות באירופה, יוזמת פורום מומחים בתחום. ד"ר שורר בוגרת אוניברסיטת תל אביב, עם חטיבה בלימודים אורבניים, מרצה בתחום של סייבר וביטחון לאומי.

ד"ר מרינה שורר. בוגרת אוניברסיטת תל אביב חטיבה ללימודים אורבניים, כלכלה ויחסים בינלאומיים. מרצה לכלכלה, גלובליזציה ואבטחת מידע מעל 2 עשורים במסודות אקדמיים בישראל ובעולם. ד"ר שורר לימדה באוניברסיטת תל אביב ובמכון טכנולוגי חולון HIT

יצירת קשר עם המרצה: [email protected]

📷

ד"ר גלית בן ישראל – מרצה בתוכנית

במשך עשור מנחה עובדי עיריית תל אביב ועיריות נוספות בתחומי מהפכת המידע ואסטרטגיות התמודדות עם היצף טכנולוגי. מומחית למצבי משבר. יוזמת ומשתתפת בסדנאות של NATO לביטחון לאומי ומצבי משבר.​

על מכון IDMAP

אידימאפ היא חברה פרטית שמפעילה אתרים אינטרנטיים בתחומי ביטחון וסייבר. אידימאפ היא ספק של משרד הביטחון ומדריכה קורסים מקצועים את מורי ישראל. אידימאפ נוסדה על-ידי ד"ר מרינה שורר, וכיום  עובדים איתנו קשת גדולה של מרצים מאקדמיה ומעשייה. הקורס סייבר בערים חכמות מועבר על ידי מכון IDMAP.

תעודת גמר

תעודה בתחום של ערים חכמות מעניקה הכשרה בתחום של ערים רבות בארץ ובעולם שעוברות לניהול חכם ומשלבות יותר ויותר טכנולוגיות של ערים חכמות בתפעול היום יומי של העיר.

אך יחד עם הקידמה, מכוני מחקר בינלאומיים ומטה הסייבר הלאומי בישראל, מצביעים על איומי סייבר ואפשרויות פריצה למערכות ניהול העיר שעלולים לגרום לכאוס, פאניקה בציבור, פגיעה בפרטיות, בתשתיות ואף אובדן יכולת שלטון.

הכשרה מתאימה של הגורמים והעובדים ברשויות העירוניות יכולה להוות הגנה טובה ביותר כנגד הסכנות שכרוכות בפרויקטים של ערים חכמות.

היכרות ולימוד של המציאות החכמה בעיר, מאפשרת לגורמים העירוניים ולעובדים לקחת חלק פעיל, יוזם ומרכזי יותר ולהשפיע על בטחון התושבים באופן שלא היה אפשרי בעבר.

עמידה בתנאי הלימוד ובהתאם לציון הסופי מזכה בתעודת בוגר תוכנית אבטחת מידע וסייבר בערים חכמות מטעם IDmap Institute

cyber security badge – סייבר בערים חכמות

שאלות נפוצות

ש: מה כוללת תכנית הלימודים?

ת: תוכנית הלימודים כוללת 2 מפגשי כיתה ו-8 שיעורים אינטרנטיים. התוכנית בנויה על הרצאות ותרגילים ובסופה תהיה אפשרות להיבחן או לבצע פרויקט אישי.

ש: תנו דוגמא למקצועות שקיימים היום בתחום הערים החכמות?

ת: וואוו, יש המון. הנה כמה דוגמאות: מומחה לרובוטיקה, אנליסט אבטחת סייבר, טכנאי

הדפסה תלת מימד, עיצוב מציאות מדומה, מומחה שביעות רצון לקוחות, מפתחי פלטפורמות, אדריכל ענן, מומחי IOT, מומחי חדשנות עירונית, מנהלי שיתופי פעולה פרטיים ציבוריים.

ש: רגע, מה זה עיר חכמה בכלל?

ת: בדרך כלל ההגדרה הנפוצה כוללת התייחסות לעיר שבה מתקיים קשר הדוק בין טכנולוגיות, תקשורת וחיי תושבים. הטכנולוגיה מנהלת באופן עצמאי או מבוקר את ממשקי חיים בעיר ומביאה לשיפור תהליכים עירוניים מורכבים.

ש:אם אני לא טיפוס טכנולוגי, האם התכנית מתאימה לי?

ת: בהחלט. התוכנית פותחה לאנשים שהם לא טכנולוגיים, כלומר משתמשי הטכנולוגיה ולא מפתחיה.

ש: כמה פעמים לומדים בשבוע?

ת: התוכנית בנויה לאפשר ללומדים גמישות מקסימלית של למידה. מעבר ל-2 מפגשי חובה פיזיים, הלומדים ניגשים למטלות בקצב שלהם, עד למועד מעבר לשבוע הבא.

לקבלת מידע נוסף על הקורס ניתן ליצור קשר באימייל:

[email protected]

03-3720127

תוכנית הלימודים

לא נמצאה תכנית לימודים!

חוות דעת על הקורס

5

5
3 דירוגים
 • 5 כוכבים3
 • 4 כוכבים0
 • 3 כוכבים0
 • 2 כוכבים0
 • 1 כוכבים0
 1. קורס מעניין וחדשני!

  5

  קורס מעניין מאד! היה לי קצת קשה עם המונחים בתחום התקשורת, אבל יש הבר מפורט מאד ואז הכל ברור. ההרצאות ממוקדות, כייף ללמוד!

 2. היה כייף ללמוד נושא חדש!

  5

  לא ידעתי בכלל שזה תחום כל כך רחב ומתפתח, עד שהתחלתי ללמוד ולהבין את כל ההסברים. הקורס מעניין מאד! המרצה מקצועית ומסבירה בצורה מעניינת.

 3. למדתי מהבית והצלחתי!

  5

  בעבודה אצלי מדברים הרבה על תקשורת דור 5 ועוד כל מיני מושגים ולא היה לי נעים להודות שלא הבנתי במה מדובר ובמה זה שונה ממה שיש כרגע. הקורס עזר לי מאד להבין איך יהיו הדברים בעתיד, איך העיר החכמה תתפקד ומה יהיו הפיתוחים בעתיד. קורס חשוב מאד לכל מי שרוצה להבין את התחום של ערים חכמות!

פלטפורמה ייחודית של מכון IDmap מיועדת להוראה מקוונת בתחומי ביטחון ללומדים, מוסדות ממשל, אקדמיה וחברות פרטיות. הפלטפורמה מאפשרת לימוד רציף בנוחות וביעילות. אנחנו מציעים תוכניות לימוד בתחומי אבטחת מידע וסייבר, ניהול טכנולוגיות ביטחוניות, כלכלה גלובאלית וחינוך מרחוק. נישמח להיות אתך בקשר באימייל [email protected]

שלח/י לנו הודעה